Hakkımızda

Özel Marmara Patoloji Laboratuvarı, 1996 tarihinde Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sevgi Küllü tarafından kurulmuştur. Laboratuvar sahipliği, 2017 Ağustos ayında, Prof. Dr. Duygu Düşmez Apa ve Dr. Yalçın Polat ortaklığında kurulan “Vizyon Tanı ve Tedavi Destek Hiz. Ltd. Şti” tarafından devir alınmıştır. Prof. Dr. Sevgi Küllü, laboratuvarımızda konsültan hekim olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Laboratuvarımızda rutin histopatoloji ve sitopatoloji incelemeleri, immünhistokimya ve konvansiyonel histokimya çalışmaları, intraoperatif (frozen) konsültasyon hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Cerrahi patolojinin birçok alanı yanısıra özellikle, dermatopatoloji, (inflamatuar deri hastalıkları patolojisi), üropatoloji, sitopatoloji, gastrointestinal sistem patolojisi ve akciğer patolojisinde özel birikim ve deneyime sahiptir.

Kısa bir süre önce gerçekleşen devirden sonra, bir tanesi üniversite hastanesi olmak üzere, üç adet kurumla sözleşme yapılmış, patoloji konsültasyon hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Kadromuzdaki uzman hekimlerimiz, Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi, Biruni Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi, Biruni Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Tıp Fakültesi patoloji derslerini Türkçe ve İngilizce, aktif bir şekilde yürütmektedirler. Laboratuvarımız, Biruni Üniversitesi SMYO Patoloji Teknikerliği öğrencilerini stajyer olarak kabul ederek, eğitimlerine destek vermektedir.
Tıp bilimlerinde son yıllardaki hızlı gelişime ayak uydurabilme ve patoloji dalındaki geniş bilgi birikimine ulaşabilme takım çalışmasını gerektirmektedir. Bu düşünceden hareketle, Özel Marmara Patoloji Laboratuvarı, kurulduğu yıldan itibaren deneyimli ve profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır.

Hizmet ve kalite hedefimiz, doğru ve güvenilir tanıyı güncel terminoloji ile yorumlayarak hasta ve hekimlerimize sunmaktır.

HİZMETLER

Laboratuvarımızda rutin patoloji işlemleri yansıra patoloji alanındaki ileri teknikler de kullanılmaktadır. Geniş antikor listemiz ile, meme ve diğer tümörlerin prognostik belirleyicileri, lenfoma tiplemesi, tümör ayırıcı tanısı, primer odak saptamaya yönelik çalışmalar uygulanabilmekte; histokimyasal boyamalar uygulanabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Laboratuarımız, Pazartesi- cumartesi saat 9:00-18:30 arasında hizmet vermektedir. Çalışma saatleri dışında, intraoperatif (frozen) konsültasyon için randevu alınabilir.

TEKNOLOJİK DONANIM

Laboratuarımızda yarı kapalı doku takip cihazı, tam otomatik doku bloklama cihazı, iki adet birisi yarı otomatik, diğeri manuel mikrotom cihazı, fotoğraf çekilmesine imkan sağlayan, konsültasyon yapmaya uygun bir adet dual ve iki adet tek başlıklı mikroskop bulunmaktadır.